srebro-balsamika z turkusem

Srebro – właściwości zdrowotne zawarte w metalu

Srebro zastosowane i uwiecznione w wytworach sztuki jubilerskiej jest uosobieniem szlachetności, piękna oraz elegancji. Jednakże fenomen i idący z nim w parze nietuzinkowy potencjał tegoż metalu, jawi się w jego wielowymiarowym zastosowaniu. I to w aspekcie dobroczynnego wpływu na zdrowie, witalność, a także biorytm człowieka.

Historia nosi dowody, iż na przestrzeni wieków poznano krzepiące i zbawcze działanie srebra. Srebro (łac. Argentum) od niemalże 2500 lat p.n.e., aż do czasów współczesnych z powodzeniem odnajduje swoje zastosowanie w medycynie. Zamierzchłym cywilizacjom nie była obca dezynfekująca właściwość owego metalu. W Stanach Zjednoczonych, w dobie wojny secesyjnej, żołnierze połykali srebrne monety, wierząc, że ta czynność zmniejszy ryzyko zarażenia się bakteriami chorobotwórczymi. Natomiast Chińczycy, bodaj od ok. 4000 lat, podczas metody leczenia, jaką jest akupunktura, używali srebrnych igieł. Ich zadaniem było wywołać poczucie relaksu, działać uspokajająco, a nie stymulująco, tak jak zaobserwowano to w przypadku igieł ze złota.

Rozprawiając na temat wyjątkowości i uniwersalności srebra, należy przybliżyć jego sylwetkę w formie koloidalnej. Z perspektywy chemiczno-fizycznej, układem koloidalnym, nazywa się niejednorodną mieszaninę, której część składową stanowią drobinki; najczęściej dwufazową, tzn. tworzącą połączenie dwóch substancji, gdzie jedna z nich jest rozproszona w drugiej. Tak więc, srebro koloidalne stanowi czyste srebro metaliczne, zawieszone w czystej wodzie.

W czym przejawia się znakomitość srebra koloidalnego? Otóż, jest ono barierą ochronną układu immunologicznego. Mechanizmy jego działania, uniemożliwiają rozwój wirusów, bakterii i grzybów, bowiem jest w stanie zmienić strukturę bakterii, co z kolei zapobiega ich namnożeniu. Następstwem tego jest zmniejszona podatność oraz ryzyko zachorowania, np. na grypę. Srebro pełni funkcję naturalnego antybiotyku. Właśnie tak było postrzegane na przełomie XIX i XX w. Należy dodać, że jako coś stricte naturalnego nie wywołuje nieporządanych efektów ubocznych (tak jak dzieje się to, w przypadku kuracji antybiotykowej), tj., obciążenia wątroby, czy też zaburzenia równowagi flory bakteryjnej jelit. Dlatego też, srebro obecnie przeżywa okres ponownego rozkwitu.

Wachlarz schorzeń, w przypadku których dowiedziono skuteczności leczenia srebrem koloidalnym jest niezwykle szeroki. Odnosi się on min., do licznych chorób skóry (np.: trądzik, łuszczyca, półpasiec), oczu (np.: zapalenie powiek, zapalenie spojówek, zapalenie rogówki), układów: pokarmowego (np.: biegunka, hemoroidy, zapalenie śluzówki żołądka), oddechowego (np.: zapalenie płuc, zapalenie migdałów, zapalenie śluzówki nosa), nerwowego (np.: zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), a także układu moczowo-płciowego (np.: zapalenie pęcherza moczowego, problemy z gruczołem prostaty).

Spektrum działania srebra jest nieoszacowane. Pomaga, zarówno w walce z chorobą, jak i stoi na straży odporności. Niweluje objawy zwiastujące niedyspozycję, wydobywając z organizmu siłę i wigor.

Ogromną zaletę stanowi fakt dostępności takowego srebra. Preparaty farmakologiczne, zawierające jony srebra, są w pełni dogodne i osiągalne do nabycia.

Jony srebra, ze względu na właściwości bakteriobójcze mają również swoje zastosowanie w szerokiej produkcji urządzeń do oczyszczania powietrza jak i filtrów wodnych.

Należy także wspomnieć o samej istocie srebra, w kontekście biżuterii. Jej noszenie ma przyczyniać się (według medycyny Dalekiego Wschodu), do prawidłowego przepływu energii Chi. Energia ta, odpowiada za doskonałe funkcjonowanie organizmu i wyśmienite samopoczucie.

Powiada się, że każdy medal ma dwie strony. Jednak, w przypadku srebra koloidalnego, trudno jest ukazać jego wady i słabości. Wyrób ten, odznacza się bezpieczeństwem stosowania, łatwością przyswajalności, nietoksycznością; ubogi w efekty niepożądane (wyjątek stanowi zespół objawów zwany srebrzycą).

Bardzo dużo pięknych srebrnych sztućcy znajdziecie na tej stronie:

https://galeriarr.pl/106-sztucce